CKS Czeladź awansuje w Pucharze Tymbarku!

Niezwykle prężnie rozwija się Szkółka Piłkarska CKS Czeladź. Młodzi adepci, pod czujnym okiem trenerów Bartłomieja Borówki, Kamila Kuziora oraz asystenta Gustawa Cyankiewicza, co chwilę wracają do klubu z medalami zdobytymi podczas turniejów. Tym razem podbili kolejny z nich. Turniej o Puchar Tymbarku. 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Zmagania uczestników Turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych Reprezentacji Polski.

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek.

CKS Czeladź debiutuje w tych rozgrywkach dlatego ciężko było przewidzieć jakim rezultatem zakończą się spotkania pierwszej fazy turnieju, które rozegrane zostały na obiekcie Sarmacji Będzin. Nasi trenerzy zdecydowali się wystawić cztery zespoły do rywalizacji w tym turnieju.

Po zaciętych spotkaniach okazało się, że jedna z naszych drużyn osiągnęła ogromny sukces. Awansowała do Finału Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarka i w nagrodę pojedzie na kolejne spotkania, które rozegrane zostaną na arenie niedawnych zmagań pierwszej Reprezentacji Polski czyli Stadionie Śląskim w Chorzowie!  

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów oraz rodziców, na których pomoc zawsze możemy liczyć! 

1924!