95 lat CKS Czeladź minęło...

28 września 2019 roku jeszcze na długo pozostanie w pamięci wszystkich tych, którzy zdecydowali się przybyć na Stadion im. Józefa Pawełczyka, by świętować 95-lecie Czeladzkiego Klubu Sportowego. 

Sobotnie obchody planowane były od kilku tygodni. Dzięki wsparciu naszych Partnerów oraz ciężkiej pracy członków zarządu udało się w sposób godny i uroczysty uczcić tę ważną dla naszego klubu rocznicę.

Nasze święto rozpoczęło się już o godzinie 14:00, kiedy to na murawie pojawili się zawodnicy CKS Czeladź oraz Unii Ząbkowice, którzy wyprowadzeni przez dzieci z naszej szkółki piłkarskiej mieli tego dnia rozegrać mecz w ramach VIII kolejki Patrick klasy A. 

Spotkanie po bardzo emocjonującej końcówce, w której Mariusz Muszalik strzelił bramkę ratująca nasz zespół przed porażką, zakończyło się remisem 3:3. Zmagania naszych seniorów z wysokości balkonu trybuny głównej obserwowali zaproszeni goście, którzy licznie tego dnia stawili się przy sportowej 7, by powspominać stare dobre czasy. Wśród nich znaleźli się byli zawodnicy, trenerzy, działacze oraz zaproszeni przedstawiciele władz miast z Burmistrzem Czeladzi Zbigniewem Szaleńcem na czele. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas także Burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba, Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz Prezes Podokręgu Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej Józef Grząba. Obecni byli także: Wiceburmistrz Miasta Czeladź Beata Zawiła, Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Moćko, Radni Miasta Czeladź: Patryk Trybulec, Marcin Gadecki i Łukasz Wesołowski.

Wiele tego dnia działo się także na terenie przy trybunie głównej, gdzie każdy kibic, który posiadał cegiełkę meczową mógł skorzystać z grilla. Przygotowany posiłek, wydawany był już w trakcie drugiej połowy spotkania. Dostępne było także stoisko z gadżetami klubowymi wydanymi specjalnie z okazji 95 lecia naszego klubu. Nie zawiedli też nasi wierni kibice, którzy swoim dopingiem i oprawą meczową wspierali naszych piłkarzy walczących na boisku.

 

Nie mniej emocji, co na boisku, było tego dnia w pięknie przygotowanej sali konferencyjnej budynku klubowego. Około godziny 15:30 rozpoczęły się tam oficjalne uroczystości podczas, których na ręce Mariusza Zimocha Prezesa Zarządu CKS Czeladź oraz Jakuba Kużdżała Dyrektora Sportowego klubu, złożone zostały uroczyste listy gratulacyjne, podziękowania, oraz pamiątkowe statuetki wręczone przez Burmistrza Zbigniewa Szaleńca i Przewodniczącą Rady Miasta Jolantę Moćko, Dyrektora MOSiR Czeladź Henryka Michalskiego, a także Prezesa ŚlZPN Henryka Kulę, którego reprezentował Pan Józef Grząba - Prezes Podokręgu Sosnowiec

 

Kilka słów do licznie zgromadzonych skierował także Prezes Mariusz Zimoch, który podkreślił kilka niezwykle ważnych kwestii, jakimi dla obecnego zarządu są dbałość o tradycję i historię najbardziej zasłużonego dla miasta klubu jakim jest CKS, stały rozwój grup szkoleniowych oraz praca nad wychowankami, którzy w przyszłości mają stanowić o sile zespołu. 

Swoje specjalne podziękowania na ten dzień przygotował też Zarząd klubu, który podczas tej uroczystości wręczył specjalne listy gratulacyjne oraz podziękowania dla Miasta Czeladź, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czeladzi oraz dwóch wybitnych sportowców oraz trenerów jakimi niewątpliwie są Wacław Majcherczyk oraz Piotr Krawczyk.  

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł oczywiście czas na urodzinowy tort oraz symboliczną lampkę szampana. Każdy z zaproszonych gości miał tez okazję do tego by wpisać się do pamiątkowej księgi gości oraz porozmawiać i powspominać czasy największej świetności naszego klubu. 

                              

                                                        

                                                              

                                          od lewej: Franciszek Górak, Marian Noga i Krzysztof Szlęk

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym elementem obchodów był mecz pokazowy, w którym stanęli naprzeciw siebie byli piłkarze CKS Czeladź pamiętający największe sukcesy naszego klubu, oraz przyjaciele CKS Czeladź do których należeli przedstawiciele kibiców, obecnego zarządu oraz radnych. W drużynie Old Boys CKS Czeladź wystąpili min: Wojciech Skrzypek, Andrzej Nikodem, Mirosław Nikodem, Artur Szymkowski, Jacek Marzec, Marcin Paul, Krzysztof Kowalski, Robert Haratyk, Paweł Kwiecień, Jarosław Ganda, Piotr Jędrusik, Marcin Śmiałek, Cezary Wieczorkiewicz.

Mecz pokazowy trwał tylko 2 x 20 minut, co jednak nie przeszkodziło bardziej doświadczonym zawodnikom z przeszłością ligową wypunktować swojego przeciwnika. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla drużyny Old Boys CKS Czeladź i należy przyznać, że był to najniższy wymiar kary. Doświadczenie oraz umiejętności piłkarskie wzięły zdecydowaną górę nad ambicjami drużyny przeciwnej. Najważniejsza jednak w tym przypadku była zabawa. Choć po spotkaniu słychać było głosy mówiące o rewanżu w niedalekiej przyszłości.

;

Wśród naszych gości pojawili się także partnerzy klubu, byli zawodnicy, trenerzy i działacze CKS: Franciszek Górak (zawodnik 1964-1969), Krzysztof Szlęk (działacz), Marian Noga (trener pierwszego zespołu z latach 90' oraz trener grup młodzieżowych), Janusz Sączowski (zawodnik w latach 80'), Józef Wnęk (Wiceprezes w latach 90'), Krzysztof Zawłocki (zawodnik w latach 80'), Robert Szopa (zawodnik w latach 90'), Jacek Wieczorek (zawodnik w latach 90'), Józef Jaworski (trener w latach 90'), Robert Majewski (zawodnik i trener w latach 90'), Erwin Kozik (zawodnik w latach 60'), Włodzimierz Bober (zawodnik w latach 70-80'), Grzegorz Kobiński (zawodnik w latach 90'), Jacek Welon (działacz w latach 90'), Waldemar Herba (prezes w latach 90'), Jacek Góralczyk (trener w latach 90'), Piotr Horzelski (zawodnik w latach 80'), Marek Powallo (Wiceprezes w latach 90'), Robert Razakowski (pierwszy trener po reaktywacji klubu), Janusz Iłczyk (trener w reaktywowanym CKS), Bartosz Kubisa (zawodnik w latach 90' i trener w reaktywowanym CKS-ie w latach 2014-2015)

Zarząd klubu CKS Czeladź pragnie na zakończenie skierować specjalne podziękowania dla Partnerów i Sponsorów, którzy finansowo i rzeczowo wsparli tę imprezę. Pragniemy szczególnie podziękować: 

Restauracji PRZY KOMINKU,
Firmie BUDMET NOCOŃ,
Restauracji DAITO SUSHI
,
Firmie MIĘSO WĘDLINY MIROSŁAW KAFEL,
Sklepowi Rybnemu "WUJEK ŚLEDZIK",
Firmie PROVING.